خدمات تخصصی - سیستم های جامع آموزشی

خدمات تخصصی 27 اسفند 1400 12:35

سیستم های جامع آموزشی

چه یک مدرسه حضوری یا یک پلت فرم یادگیری آنلاین را اداره کنید، به یک سیستم مدیریت یادگیری (LMS) نیاز دارید که به شما کمک کند تا شرکت خود را به طور کارآمد اداره کنید.

 


سیستم های مدیریت یادگیری PHP یک گزینه عالی هستند. کلاس ها، دوره ها و آموزش ها در حال حاضر معمولاً از طریق سیستم های مدیریت یادگیری ارائه و اداره می شوند. درس ها در این سیستم ها ایجاد و آپلود می شوند و در هر زمان و مکان قابل دسترسی هستند. یادگیری می تواند در رایانه های رومیزی یا دستگاه های تلفن همراه، با وب سایت ها و برنامه ها اتفاق بیفتد. 


علاوه بر این، اسکریپت های سیستم مدیریت یادگیری PHP هر جنبه ای از مدیریت مدرسه را خودکار می کند، از وظایف مدیریتی گرفته تا کلاس ها و امتحانات آنلاین، پرداخت ها، مدیریت دانش آموزان، معلمان و کارکنان و غیره. 


در CodeCanyon، اسکریپت های سیستم مدیریت یادگیری را خواهید یافت که به کسب و کار شما کمک می کند. 


نگاهی به این  سیستم های مدیریت یادگیری PHP پرطرفدار بیندازید . 


پرفروش ترین سیستم های مدیریت یادگیری PHP در CodeCanyon برای سال 2022


یکی از این اسکریپت‌های مدیریت یادگیری PHP را بگیرید و نحوه ارائه کلاس‌ها و اداره مدرسه خود را تغییر دهید - چه آنلاین و چه حضوری. 


در CodeCanyon، سیستم‌های مدیریت یادگیری PHP را خواهید یافت که به شما کمک می‌کنند خدمات آموزشی آنلاین درجه یک را ارائه دهید. 


بیایید نگاهی به بهترین ها بیندازیم.


1. پرفروش:  سیستم های مدیریت یادگیری آکادمی  


یکی از جامع ترین اسکریپت های LMS موجود آکادمی است. ایجاد و فروش دوره های آنلاین را برای شما آسان می کند. دانش‌آموزان می‌توانند ثبت‌نام کنند و به یک رابط یادگیری نرم و کاربردی دسترسی داشته باشند.


آکادمی همچنین دارای تعدادی افزونه برای قدرتمندتر کردن آن است. توجه: این افزونه‌ها فقط با Academy LMS کار می‌کنند. قبل از خرید باید آکادمی LMS را خریداری و بر روی سرور وب خود نصب کنید.


AcademyLMS: برنامه اندروید دانشجویی


با استفاده از این برنامه، دانش آموزان می توانند به طور مستقیم از تلفن های اندرویدی خود یاد بگیرند. ویژگی‌ها عبارتند از صفحه حساب، صفحه دانشجویی «درس من»، صفحه‌های اصلی دوره، صفحات فهرست دروس، مطالب قابل دانلود، آزمون‌ها، فهرست علاقه‌مندان و موارد دیگر. این برنامه را می توان به عنوان برنامه LMS مارک شما در فروشگاه Google Play آپلود و میزبانی کرد. 


زیبا: تم آکادمی LMS 


هر LMS به یک رابط کاربری عالی نیاز دارد. با استفاده از تم Elegant، می توانید به سایت LMS آکادمی خود ظاهر و احساسی حرفه ای بدهید.


آکادمی LMS پخش زنده 


این افزونه به مربیان آکادمی LMS این امکان را می دهد که دوره های آنلاین را با استفاده از  سرویس پخش زنده Zoom به دانش آموزان آموزش دهند. اگر این دوره بیش از 100 دانشجو ندارد، می توانید با بسته رایگان زوم شروع کنید.


این افزودنی پخش زنده برای LMS آکادمی بسیار امن است. شناسه‌ها و گذرواژه‌های جلسه زوم توسط افراد خارجی قابل دسترسی نیستند. فقط دانش آموزان معتبر و ثبت نام شده می توانند در کلاس زنده با مدرسان دوره شرکت کنند. 


افزودنی گواهی LMS آکادمی


وقتی دانش‌آموزان دوره شما را به پایان می‌رسانند، برای رضایت خودشان یا برای استفاده به عنوان مدرکی برای مدرک تحصیلی‌شان در آینده، گواهی می‌خواهند. این افزونه آکادمی LMS ایجاد گواهینامه هایی را که دانش آموزان می توانند دانلود یا به صورت آنلاین دسترسی داشته باشند را آسان می کند.


افزونه پرداخت آفلاین آکادمی LMS 


اگر دانش‌آموزان از کشورهایی آمده‌اند که درگاه‌های پرداخت بین‌المللی رایج در آن‌ها در دسترس نیست، یا اگر به دلایل دیگری دسترسی ندارند، چه کاری می‌توانند انجام دهند؟ با استفاده از این افزونه، می‌توانید به دانش‌آموزان اجازه دهید تا در یک دوره ثبت‌نام کنند و سپس از طریق روشی جایگزین، مانند پول نقد، چک یا حواله، پرداخت را انجام دهند. بعداً می توانید پرداخت را تأیید و تأیید کنید. این یک راه عالی برای دسترسی به دانش آموزان بیشتر است.


2.  مدرسه هوشمند: سیستم مدیریت مدرسه


مدیریت دانش آموزان، معلمان، امتحانات و بسیاری از منابع دیگر برای هر مدرسه بسیار مهم است. مدرسه هوشمند به شما کمک می کند تا همه چیز را به صورت متمرکز مدیریت کنید. 


این نرم افزار مدرن و کامل اتوماسیون مدارس برای هر موسسه آموزشی کار می کند. تمام جنبه های مدیریت مدرسه، از پذیرش دانش آموز تا ترک دانش آموز، از جمع آوری شهریه تا نتایج امتحانات را پوشش می دهد. 


این شامل بیش از 30 ماژول با 8 نوع کاربری داخلی است: فوق ادمین، مدیر، حسابدار، معلم، مسئول پذیرش، کتابدار، والدین و دانش آموز.


در بخش مدیریت دانشجویی، می توانید: • یک فرم پذیرش دانشجو با جزئیات ایجاد کنید که همچنین اسناد متعددی را برای حفظ یک رکورد کامل در پروفایل دانشجو می خواهد. 

 • کلاس ها و معلمان را مدیریت کنید، موضوعاتی را تعیین کنید و یک جدول زمانی کلاس ایجاد کنید.

 • مدیریت محتوای قابل دانلود برای دانش آموزان مانند برنامه درسی، تکالیف، و مواد درسی.

 • دانش آموزان را بر اساس نتایج به جلسه بعدی تحصیلی ارتقا دهید.

 • از طریق تابلوی اطلاعیه برای دانش آموزان، والدین و معلمان پیام ارسال کنید.


در بخش مدیریت مالی، می توانید: • از مکانیسم پیشرفته جمع آوری هزینه برای اتخاذ هر نوع ساختار هزینه استفاده کنید. 

 • اجرای سررسید، جریمه، تخفیف، کارمزد و تخصیص تخفیف بر اساس بیش از پنج معیار مختلف. 

 • سایر درآمدها و هزینه های مدرسه را مدیریت کنید.

 • گزارش های هزینه های مختلف را مشاهده و ایجاد کنید.

 • گزارش های مختلفی در مورد دانش آموزان دریافت کنید: صورتحساب هزینه، تراکنش ها، مانده هزینه، حضور و غیاب و نتایج امتحان.


وقتی نوبت به تدارکات روزانه برای اجرای کارآمد مدرسه می رسد، شما باید:  • یک سیستم مدیریت کتابخانه کامل برای افزودن، صدور و بازگرداندن کتاب. 

 • سیستمی برای مدیریت وسایل نقلیه مدرسه و همچنین مسیرها و جزئیات راننده.

 • سیستمی برای مدیریت اتاق های خوابگاه مدرسه. 


افزونه برنامه Android School Mobile Smart


آیا می خواهید یک برنامه اندرویدی بسازید که با LMS مدرسه هوشمند خود همراه شود؟ این افزونه به شما کمک می‌کند تا یک برنامه کاربردی آسان بسازید تا به دانش‌آموزان در دسترسی به دوره‌ها با تلفن همراه خود کمک کند. سفارشی کردن آرم، طرح رنگ و غیره و فعال یا غیرفعال کردن ماژول های خاص آسان است.


3.  سیستم مدیریت یادگیری eClass


eClass یک سیستم مدیریت یادگیری همه‌جانبه است که کاربر پسند، ایمن، مقیاس‌پذیر، قابل اعتماد، قابل گسترش و انعطاف‌پذیر است. این سیستم بسیار مقرون به صرفه، بسیار قابل تنظیم و ظاهری عالی با ویژگی هایی همراه است که به شما کمک می کند مخاطبان خود را با یادگیری صحیح ارتباط برقرار کنید. همچنین از بهترین شیوه های SEO استفاده می کند تا بتوانید دوره های خود را برای فروش بیشتر بهینه کنید.


با eClass، می‌توانید یک بازار جهانی برای یادگیری و آموزش بسازید که در آن دانش‌آموزان می‌توانند دوره‌های شما را هر زمان که مناسب باشد خریداری کنند.

 

تبلیغات
4.  NeonLMS: سیستم مدیریت یادگیری


مدرسه آنلاین خود را راه اندازی کنید و با ثبت نام دانش آموزان با استفاده از  NeonLMS درآمد کسب کنید . می‌توانید دوره‌هایی با مقالات، ویدیوها و آزمون‌ها ارائه دهید.  


این بسته شامل یک وب سایت پاسخگو است که توسط یک داشبورد تمام عیار برای سرپرست، معلمان و دانش آموزان مدیریت می شود. همچنین دارای یک وبلاگ برای انتشار مقالات و یک انجمن برای کمک به کاربران برای برقراری ارتباط بین خود و یادگیری به عنوان یک گروه است. 


ادمین ها می توانند تمام جنبه های سیستم را مدیریت کنند. معلمان دوره های متعددی را با درس و تست ایجاد می کنند. کاربران می توانند از طریق این لیست مرور کنند و با پرداخت هزینه دوره به عنوان دانشجو ثبت نام کنند—آنها می توانند در هر زمان و از هر مکان یاد بگیرند.


LMS با Laravel 5.7 ساخته شده است و با مستندات دقیق ارائه می شود.


5.  Tutors Menorah: فیلمنامه تدریس خصوصی کلاسهای ویدیویی آنلاین 


Tutors Menorah یک LMS قدرتمند و کاربرپسند است. هر کسی که دانش اولیه کامپیوتر را داشته باشد می تواند از این سیستم استفاده کند.


Tutors Menorah مدیریت دانش آموز، سیستم اعتبارات، مدیریت جدول زمانی، مدیریت حقوق و سوابق را خودکار می کند. 


کاربران می توانند با حساب های فیس بوک یا گوگل خود وارد شوند. آنها همچنین می توانند با استفاده از درگاه های پرداخت مختلف مانند PayPal، Razorpay، Stripe و 2Checkout پرداخت کنند. 


همچنین آماده ترجمه است!


6.  سیستم مدیریت یادگیری Infix


با اسکریپت InfixLMS، می توانید دوره های خود را مستقیماً بفروشید و تمام پول خود را نگه دارید. همچنین می توانید یک قدم فراتر بروید و بازار خود را راه اندازی کنید که در آن دیگران بتوانند دوره های خود را بفروشند و شما کمیسیون دریافت کنید. به‌عنوان سرپرست، می‌توانید مدرسان، دانش‌آموزان و دوره‌ها، از جمله پرداخت‌ها و کمیسیون‌ها را مدیریت کنید. 


مربیان می توانند دوره های خود را اضافه کنند، کوپن تولید کنند، نظرات را مشاهده کنند و به دانش آموزان پاسخ دهند. علاوه بر این، آنها می توانند سابقه فروش خود را مشاهده کنند، درآمد خود را بررسی کنند، درخواست پرداخت کنند و پول دریافت کنند. مربیان می توانند کلاس ها را ارائه دهند و به راحتی فصل ها و درس ها را با استفاده از ایجاد کننده کشیدن و رها کردن ایجاد کنند. ادغام Zoom به مربیان اجازه می دهد تا کلاس های زنده ارائه دهند. 


دانش‌آموزان می‌توانند در بازار ثبت‌نام کنند، دوره‌ها را خریداری و ثبت‌نام کنند، زبان و واحد پولی پیش‌فرض خود را تنظیم کنند و پس از اتمام گواهی‌های دوره را دانلود کنند. دانش‌آموزان می‌توانند توصیفات خود را بگذارند و دوره را ارزیابی کنند. آنها همچنین می توانند یادداشت های کلاس را از طریق PDF دانلود کنند. 


اسکریپت آماده SEO و آماده ترجمه است - حتی از زبان های RTL نیز پشتیبانی می کند. با درگاه‌های پرداخت مختلف مانند PayPal، Stripe، Paystack، Paytm، Razorpay و غیره ادغام می‌شود. این اسکریپت از YouTube، Vimeo و MP4 نیز پشتیبانی می کند.

 

تبلیغات
7.  Ramom: سیستم مدیریت مدارس چند شاخه ای


اگر مدرسه، پلی تکنیک یا دانشگاه شما دارای شعبات و مکان های مختلف است، مدیریت مدرسه راموم انتخاب ایده آل شماست. این یک ابزار ارزشمند برای برنامه ریزی منابع برای شرکت شما است. 


یک سوپر ادمین می تواند تمام شعب و کارکنان آنها را مدیریت کند. هر شعبه به نوبه خود توسط یک ادمین کنترل می شود و اطلاعات بین مکان ها جدا و ایمن نگهداری می شود. 


این سیستم همچنین با سیستم های ترجمه زبان ارائه می شود. کاربران می توانند زبانی را که می خواهند برای رابط و منابع مدرسه استفاده کنند انتخاب کنند. 


8.  InstiKit: سیستم مدیریت مدرسه 


InstiKit یک راه حل مدیریت زمان واقعی برای مدرسه، کالج، موسسه یا آکادمی شما است. وقتی از InstiKit استفاده می کنید، کارهای اداری زمان کمتری می گیرد، بنابراین می توانید روی دانش آموزان و بهبود عملکرد آنها تمرکز کنید. 


در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید با InstiKit انجام دهید:  • برنامه را با نام تجاری خود با تم های از پیش ساخته شده و گزینه های رنگ مطابقت دهید.

 • دانش آموزان، معلمان و کارکنان را با مشخصات دقیق مدیریت کنید.

 • دسترسی دانش آموزان، والدین و کارکنان را با نقش های قدرتمند و سیستم کنترل مجوز کنترل کنید.

 • چندین جلسه آکادمیک ایجاد کنید و دوره ها، کلاس ها و موضوعات را مدیریت کنید.

 • مدیریت هزینه ها، از جمله صورتحساب، امتیاز، و لغو.

 • از یک سیستم مدیریت کتابخانه قدرتمند برای مدیریت کتاب ها استفاده کنید. کتاب ها را بر اساس نویسنده، ناشر، موضوع و موضوع فیلتر و جستجو کنید.

 • سوابق دفاتر صادر شده و برگشتی را نگه دارید و جریمه ها و جریمه های دیرکرد را پیگیری کنید.


9.  iTest: سیستم امتحانات آنلاین کامل 


iTest یک سیستم پویا است که به مدیریت امتحاناتی اختصاص دارد که دانش آموزان می توانند به صورت آنلاین در آن شرکت کنند. از طریق این سیستم می توانید اطلاعات دانش آموزان، والدین و معلمان را مدیریت و پیگیری کنید. 


مدیر و معلمان می توانند: • ایجاد و مدیریت بانک سوالات 

 • سطوح سوال را مدیریت کنید: مقدماتی، متوسط، پیشرفته

 • دستورالعمل های آزمون آنلاین را مدیریت کنید

 • ارسال پیام خصوصی و گروهی برای همه کاربران 


این LMS به 15 زبان مختلف موجود است! 


سیستم های مدیریت آموزش رایگان PHP


M-Learning


این سیستم مدیریت آموزش آنلاین کاملاً پاسخگو با استفاده از PHP و MySQL ساخته شده است و می تواند برای آموزش از راه دور مدولار استفاده شود. این سیستم دارای سه نوع کاربر است: مدیر، معلمان و دانش آموزان. ادمین وظیفه نگهداری داده های مهم مانند لیست موضوعات، کلاس ها، بخش ها و غیره را بر عهده دارد. معلمان می توانند دوره ها را بارگذاری کنند و آزمون ها و تکالیف ایجاد کنند. دانش‌آموزان می‌توانند در مدت زمانی که معلم تعیین می‌کند به پرسش‌ها پاسخ دهند.


سیستم آموزش الکترونیکی آنلاین با استفاده از PHP و MySQLi


این سیستم آموزش الکترونیکی یک چارچوب آنلاین است که با PHP، جاوا اسکریپت، طرح‌بندی‌های بوت استرپ، جی کوئری و پایگاه داده MySQL ساخته شده است. برای تمرینات و تست های آنلاین عالی است.


سیستم مدیریت مدرسه پیشرفته با امکانات کامل


با استفاده از این اسکریپت می توانید تمام جنبه های اداره یک مدرسه را مدیریت کنید. مدیران سوابق معلمان، دانش‌آموزان و والدین را مدیریت می‌کنند، از جمله مشاهده و ویرایش اطلاعات شخصی، تمام حسابداری، و حمل و نقل مدرسه. معلمان می توانند امتحان ایجاد کنند، اعلامیه ارسال کنند، دانش آموزان را مدیریت کنند، و رویدادها را در تقویم کلاس اضافه کنند. والدین می توانند پیشرفت فرزندان خود را زیر نظر داشته باشند. 


مواردی که باید هنگام انتخاب سیستم مدیریت یادگیری در نظر گرفت


یک LMS از اجزای بسیاری تشکیل شده است که کاربران مختلف را قادر می سازد به اهداف خود دست یابند. برای اطمینان از اینکه بهترین قیمت را برای دلار خود دریافت می کنید، انتخاب شما باید بر اساس بودجه و ویژگی های LMS باشد. 


ابزارهای اداری و ارتباطی خودکار


ارتباط کلید هر سرمایه گذاری موفق است. ارتباطات خودکار باری را از دوش مدیران می برد. ارتباط با معلمان و دانش‌آموزان می‌تواند شامل اعلان‌های مربوط به حساب‌ها و پرداخت‌ها، یادآوری‌های ایمیل، خلاصه دوره‌های هفتگی، شاخص‌های پیشرفت روی صفحه در زمان واقعی و غیره باشد. ابزار اداری شامل ابزار ثبت نام معلمان و محاسبه کمیسیون معلمان می باشد.


گزینه های دوره متنوع 


یک LMS باید روش های مختلف یادگیری را ترکیب کند. به عنوان مثال، محتوای آموزشی را می توان از طریق صوتی، تصویری، پاورپوینت، چند رسانه ای، متن، بازی، یادگیری اجتماعی و غیره ارائه کرد. 


ابزارهای ایجاد محتوای دوره


یک LMS دارای ابزارهای تألیفی داخلی است که امکان ایجاد آسان محتوای دوره را فراهم می کند. 


مشارکت و همکاری دانشجویان


ابزارهای جامعه آنلاین - مانند چت ها و انجمن ها - که در LMS ادغام شده اند فرصت هایی را برای دانش آموزان فراهم می کند تا با همسالان خود درگیر شوند و در تکالیف همکاری کنند. 


ابزارهای سنجش و تست


یک LMS خوب به شما این امکان را می دهد که آزمایش کنید تا ببینید دانش آموزان چگونه مطالب را در دوره ها از طریق آزمون ها و امتحانات یاد می گیرند و حفظ می کنند.


بازخورد فوری


معلمان باید بتوانند به فراگیران بازخورد بدهند تا به آنها نشان دهند که کجا باید پیشرفت کنند. 


درجه بندی و امتیازدهی


LMS شما باید به شما امکان دهد پیشرفت و عملکرد دانش‌آموز را در طول دوره پیگیری کنید. 


گواهینامه


اگر می‌خواهید گواهی صادر کنید، بررسی کنید که LMS دارای قابلیت ایجاد گواهی برای دانش‌آموزانی است که یک دوره را تکمیل می‌کنند. 


گزارش نویسی


به‌عنوان مدیر مدرسه، به داده‌هایی مانند تعداد دانش‌آموزانی که در یک دوره خاص شرکت می‌کنند، گزارش‌های جداگانه برای هر دانش‌آموز، و مدت زمانی که دانش‌آموزان برای هر درس و مسابقه صرف می‌کنند، نیاز دارید. 


بازخورد


تنها راه بهبود، بازخورد کاربران است. به همین دلیل است که ممکن است به دنبال ویژگی‌هایی برای جمع‌آوری بازخورد و پیشنهادات از دانش‌آموزان باشید تا نظر آنها را در مورد کیفیت دوره‌ها و خود سیستم بدانید.


بررسی ها


بسیاری از سیستم‌های مدیریت یادگیری ابزارهایی را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند تا تجربیات خود را با دوره‌ها بررسی و رتبه‌بندی کنند. این برای سایرینی که می خواهند در این دوره شرکت کنند مفید خواهد بود. 


نحوه ایجاد دوره های آنلاین جذاب 


شاید بخواهید تخصص خود را از طریق یک دوره آنلاین با جهان به اشتراک بگذارید، اما از خود می پرسید که چگونه دوره ای ایجاد می کنید که دانشجویان شما را جذب کند و آنها را تا انتها درگیر کند.


در اینجا چند نکته برای کمک به شما در این سفر بسیار هیجان انگیز آورده شده است:


1. از رسانه های مختلف و استراتژی های یادگیری استفاده کنید


هر درس باید از ترکیبی از روش ها برای ارائه محتوا استفاده کند: • ویدئو

 • بازی ها

 • توضیحات نوشته شده

 • آزمون ها 


آنها را کوتاه و شیرین نگه دارید تا دانش آموزان بتوانند به راحتی درس را بفهمند. با حقایق و آمار آنها را تا سر حد مرگ خسته نکنید.


2. از داستان سرایی برای حفظ علاقه یادگیرنده استفاده کنید


قصه گویی همچنان قدرتمندترین راه برای آموزش و یادگیری است. داستان های کوچکی را پیدا کنید که می تواند قلابی باشد که دانش آموزان شما را برای هر درس به داخل می کشاند و نحوه اتصال آن داستان ها را به مواد درسی بیابید.


3. همکاری را تشویق کنید


محیطی ایجاد کنید که دانش آموزان با یکدیگر درگیر شوند. موضوعات بحث هفتگی که در آن هر دانش آموزی زنگ می زند و به دانش آموزان دیگر پاسخ می دهد، می تواند به ترویج اشتراک دانش و ایجاد پیوند بین دانش آموزان کمک کند. 


4. بازخورد دریافت کنید!


از دانش‌آموزان بخواهید که درباره درس‌هایتان بازخورد صادقانه داشته باشند تا بتوانید به بهبود نحوه ایجاد و ارائه آنها ادامه دهید. 


مزایای دریافت بازخورد


بازخورد به شما کمک می کند تا میزان موثر بودن دوره های آنلاین خود را بسنجید، آیا آنها در مسیر درستی هستند و آیا فراگیران از آنها سود می برند. این داده های ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید از آنها برای طراحی مجدد و بهبود دوره های خود استفاده کنید و یادگیری را برای کسانی که آنها را می گذرانند جذاب تر کنید. 


درخواست بازخورد نشان می دهد که شما در دوره های خود سرمایه گذاری کرده اید و به اندازه کافی به آنها اهمیت می دهید که از زبان آموزان نظر صادقانه آنها را بخواهید.


بهترین زمان برای درخواست بازخورد در پایان دوره نیست. جستجوی بازخورد به طور مداوم در طول دوره زمانی که در ذهن دانش‌آموزان تازه است، سودمند است. این ارتباط صادقانه را باز می کند که به شما امکان می دهد ببینید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست. 


راه های موثر برای دریافت بازخورد معنادار


آیا فراگیران شما به منابع، راهنمایی یا توضیح بیشتری نیاز دارند؟ نوع مناسب بازخورد حاوی اطلاعات خاصی است که به شما در بهبود دوره های آموزشی کمک می کند. 


چگونه بازخورد مناسب را درخواست می کنید و دریافت می کنید؟ 


1. مناطق خاصی را که نیاز به بهبود در آنها دارید شناسایی کنید 


وقتی دوره ای ایجاد می کنید، موضوعات و مضامینی وجود دارد که ساختن مطالب برای آنها آسان خواهد بود. دیگران دشوار خواهند بود، و شما با این مشکل خواهید داشت که آیا فراگیران در درک آنها مشکل خواهند داشت. تفکیک جنبه‌های مختلف دوره‌های آموزشی به شما امکان می‌دهد تا زمینه‌هایی را ببینید که نیاز به بهبود دارند.


2. از سوالات عمومی اجتناب کنید، سوالات فوق العاده خاص بپرسید


پرسیدن سؤالات خاص به شما امکان می دهد تا بهبودهای هدفمند را انجام دهید. سوالاتی مانند "دوره را چگونه دوست داشتید؟" وقت خود و زبان آموز را تلف کنید. به دنبال بازخورد در مورد آنچه به وضوح بیان شد و آنچه که آنها کمبود یافتند. به عنوان مثال، آیا یک بخش خاص روی متن خیلی سنگین بود، آیا مطالب تعاملی کافی بود یا باعث حواس پرتی می شد؟ آنها از این دوره چه آموخته اند و آیا به آنها کمک خواهد کرد؟ 


3. از ابزارهای مناسب برای جمع آوری بازخورد استفاده کنید


نظرسنجی ها سوالات بسیار خاصی را مطرح می کنند که به شما امکان می دهد بازخورد بسیار خاصی دریافت کنید. می توانید آنها را در هر جایی از دوره خود اضافه کنید. می توانید در مراحل خاصی از دوره نظرسنجی انجام دهید. ممکن است در ابتدا، وسط یا پایان دوره باشد. 


ایمیل به شما امکان می دهد از طریق ایمیل های دوره های معمولی با فراگیران در تماس باشید. منطقی است که باید از آنها بخواهید بازخورد خود را از طریق ایمیل برای شما ارسال کنند، که به آنها اجازه می دهد نظرات خود را در مورد اینکه چه چیزی کار می کند یا چه چیزهایی را می توان به روش هایی که نظرسنجی نمی تواند بهبود بخشد توضیح دهند.

نظر خود را بنویسید.